/+420/ 773 947 484

Jarní prázdniny 2022

Příměstský jarní tábor Plzeň s výtvarným zaměřením      jarní prázdniny 7.2.-13.2.2022

Tématem příměstského tábora je malování, tvořivost, kreslení, poznávání, učení se pomocí hry, vidění a používání barev, tvarů, malířských a kresebných technik a rozvíjení fantazie. Jednotlivé dny jsou tematicky rozděleny. Kreativní tvorba podporuje vývoj dítěte. Všechny programy jsou pro děti ve věku 6 - 16 let. 

Program:

Pondělí: Superhrdinové - nakresli/namaluj si svého superhrdinu - ať už toho, kterého znáš z filmů, knih a her, nebo třeba sám sebe jako Batmana, Supermana nebo Hulka. A nebo možná stvoříš hrdinu, který zatím čeká na objevení.Děti si vyberou své oblíbené postavy, které pod vedením lektora ztvární zvolenou technikou. Vytvoří svůj příběh se superhrdinou, např. formou komixu nebo pomocí masky. Zábavnou formou se tak naučí kreslit postavu a obličej a zároveň mohou rozvíjet svou fantazii a kreativitu. 

Úterý: Malba obrazu na plátno - seznámení se s barvami, mícháním, nanášením, stínováním, ukázka malby jednotlivých prvků krajiny (stromy, voda, obloha atd.). Pod vedením si děti vyberou motiv, který namalují jako obraz na přinesené plátno (formát A4, A3).

Středa: Tečkované mandaly a intuitivní malování - pod vedením lektora budou děti vytvářet tečkované mandaly na plátno. V druhé části dne pak pomocí zvolené techniky volně zpracují zvolené téma na velkoformátovém podkladu.V tomto dni klademe důraz na rozvoj fantazie a představivosti, tvořivosti a především na svobodné výtvarné vytváření, harmonizaci, a na malířské vyjádření emoce či věci.

Čtvrtek: Setkání s velkými mistry - volná tvorba ve stylu světových umělců. Vyjádření jakéhokoliv motivu ve zvoleném uměleckém směru (kubismus, impresionismus atd.) a stylu. Pod vedením lektorů si děti vyzkouší, jak se malovalo před čtyřmi staletími v Holandsku, v období Belle Époque v Paříži nebo v padesátých letech v New Yorku. Vše jednoduše, zábavně a s poutavým úvodem do historie umění.

Pátek: Ilustrace - rozvíjení fantazie formou ilustrace, ukázky ilustrací, děti si vytvoří vlastní ilustraci oblíbeného námětu. Součástí tohoto dne bude také návštěva knihovny města Plzně, kde děti mohou načerpat inspiraci.

PŘIHLÁSIT

Časový harmonogram:

děti přichází ráno v 7:30/8.30hod., 8:00-12:00 dopolední program, 10:00 svačina, 12:00-13:00 oběd, 13:00-16:00 odpolední program, 15:00 svačina, 15:00 -16:00 odchod dětí.

V případě potřeby, je možná individuální domluva s rodiči, o posunutí času příchodu a odchodu dítěte.

Cena:  2 600,- pondělí – pátek.  Je možné přihlásit dítě na jednotlivé dny: 550,-/den.

V ceně je zahrnuto: 5x oběd (výběr z jídel+pití k obědu v ceně), pitný režim během dne doplňujeme, barvy, papíry, štětce, veškeré pomůcky k tvoření, výuka, veškeré přednášky, dohled lektorů, vstupy.

V ceně není zahrnuto: svačina, pití. Děti si nosí svojí svačinu a pití - pitný režim ale doplňujeme. Dále i děti přinesou jedno plátno do rozměru max. A3.

Místo konání: Výtvarno z.s., Divadelní 2, Plzeň.

Lektoři: Jana, Petr, Klára, Blanka

Kontakt, pořadatel: Výtvarno z.s., 773 947 484, vytvarno@seznam.czwww.vytvarnoplzen.cz 

PŘIHLÁSIT: ZDE

 

 

 

 

 

  

Novinky

Letní příměstské tábory 2022

O letních prázdninách jsme rozšířili nabídku příměstských táborů.

AKTUALITY: COVID-19

Vládní nařízení, aktuality, náhrady lekcí

Školní rok 2021/2022

Školní rok 2021/2022 začínáme 21.9.2021. Naleznete zde přesný rozpis školního roku: začátek a konec pololetí, čtvrtletí, prázdniny, svátky...