/+420/ 773 947 484

Celoroční kurzy

!!!Od pondělí 31.5. opět otvíráme!!!

Celoroční semestrální kurzy pro děti a dospělé.                   Vybírejte z naší nabídky. Jsme tu pro vás...

Popis lekcí, ceník, rozpis období, slevy a přihlášku naleznete pod tabulkou níže. Hodiny otevíráme dle obsazenosti a zájmu. Aktuálně jsou otevřeny tyto lekce:

 

  10.00 - 12.00 13.00-15.00 15.00 - 17.00 17.15 - 19.15 19.30 - 21.30
Po

dospělí 

lektor: K. Soukupová

kurz není otevřen

děti 6-9 let

lektor: P. Bauer 

kurz není otevřen

začátečníci dospělí

lektor: P. Bauer

 

 dospělí 

lektor: P. Bauer

 

 dospělí 

 lektor: P. Bauer

Út


 

 

děti 6-9 let

lektor: P. Bauer 

 

děti 10-15 let

lektor: P. Bauer

 

Odborné soukromé konzultace vašich    výtvarných prací  

lektor: Petr Bauer

St

 

 

 

děti 10-15 let

lektor: K.Soukupová

 

mladiství 16-18 let

lektor: J. Holenková

Kurz není otevřen

 
Čt    

 děti 6-9 let + 10-15let

 lektor: J. Holenková

dospělí 

lektor: J. Holenková

 


 

 

předškoláci 15:00-16:30

lektor: K. Soukupová

příprava na talentové zkoušky, pátek 17-19 hod

lektor: P. Bauer

otevřen od září

 
           

 

 

Přihlašování: probíhá prostředníctvím našeho e-shopu, klikněte zde: https://www.vytvarnoplzen-shop.cz/

Popis lekcí:

Všeobecné info: 1 dvouhodinová lekce týdně (120minut/jedna lekce) Postupně se seznamujete s tužkou, rudkou, uhlem, pastelem, temperou, akrylem a olejem. Od jednodužších po složitější a propracovanější témata. Vyberte si, který den v týdnu a v jakou hodinu chcete kurz navštěvovat vy nebo vaše děti. V případě, že se Vám nehodí žádný z nabízených termínů, rádi se přizpůsobíme a otevřeme další lekce. Abychom se Vám mohli plně věnovat, je počet účastníků v každé lekci omezen na 10 osob.

Koncepce kurzů:

čtvrtletí jsou rozdělena do jednotlivých tematických okruhů s možností výběru výtvarné techniky (tužka, perokresba, pastel, aqurel, rudka, uhel, tempera, akryl). Úroveň složitosti tématu je vždy určena dle zručnosti jednotlivce (dítě, začátečník, středně pokročilí, pokročilí). Zajištěn individuální přístup s každým jednotlivcem. Možnost výběru vlastního motivu k danému tématu. Témata:  1/ zátiší (základy komozice, malování různých povrchů-sklo, keramika, látka atd.., teorie zlatého řezu. 2/ krajinomalba - svět přírody (obloha, hory, kameny, moře, zrcadlení, vzdušná perspektiva, stromy, tvorba kompozice obrazu). 3/ základy perspetivy (zobrazení budov, městské scenérie, perspektiva v interiéru a exteriéru). 4/ Části lidského těla (malba rukou, částí obličeje, vlasy, realistické stvárnění portrétu, lebka, bista). 5/ Lidská postava (malba postavy, perspektivní zkratka lidského těla). 6/ Abstrakce (míchání barev, teorie barev, zákonitosti barevné kompozice, grafické vyjádření obrazu, malba na volné téma). 7/ Zvíře (malba zvířete), 8/ Květiny (malba květin, různé druhy květin i v kombanaci se zátiším). 9/ Kombinované techniky (na volné téma kombinace technik např. pastel+akvarel, technika lavírování atd....). 10/ Malba kopie obrazu starých mistrů.  

Přípravné kurzy k talentovým zkouškám na SŠ a VŠ:

Intenzivní příprava pro talentové zkoušky. Odbornost výuky probíhá dle školy, na kterou se hlásíte. Lekce jsou jednou týdně 2 hodiny po dobu tří měsíců. Velmi individuální příprava profesionálním malířem. Figurální kresba, malba a kresba zátiší, portrétní tvorba, kompozice, perspektiva, grafické vyjádření motivu, prostorové vyjádření, teorie zlatého řezu. Termíny: konec září - prosinec / leden-březen / duben-červen. Přesné datumy naleznete výše nebo Vám je rádi sdělíme. Ceník: viz.níže

Začátečníci dospělí:

Účastník získá praktické výtvarné znalosti a dovednosti, základy techniky kresby a malby, pespektivy, kompozice, prostorové a tvarové zobrazení, vlastnosti barev, malířských  technik, vnímání souvislostí.

Mírně pokročilí dospělí, pokročilí dospělí:

Volná i vedená tvorba, individuální přístup, rozšiřování výtvarných znalostí, dovedností a malířských technik.

Kurz s vlastním materiálem:

Lektor se vám věnuje stejně jako v ostatních kurzech pouze si přinesete svoje "náčiní" a materiál (plátna, našepsované desky, barvy, štětce...) na který chcete pracovat a tvořit. Cena kurzu je tedy snížena o materiál (papír v ceně). V tomto kurzu se též naučíte zajímavě kombinovat různé výtvarné techniky, což obohají váš výtvarný projev.

 

Děti:

Kurzy pro předškoláky a děti školou povinné (rozpis dle věku najdete v tabulce výše). Děti se učí užívat výtvarné výrazové prostředky - linii, barvu, plochu, tvar, harmonii, kompozici atd., osvojují si základní výtvarné techniky - malbu, kresbu, grafiku, prostorovou tvorbu, rozvíjejí výtvarné myšlení, objevují vlastní tvůrčí schopnosti a možnosti sebevyjádření. Program, metody a styl výuky je přizpůsobený věku účastníků. Pro starší vhodné jako přípravka na výtvarné školy.

Odborné konzultace výtvarných prací:

Vytváříte obraz a nevíte jak dál? Nemůžete navštěvovat výtvarné kurzy? Nevíte, jak postupovat s návrhy nebo jakou zvolit techniku pro zpracování vašeho námětu? Lektor Vám při osobní konzultaci poradí jak postupovat dále.  Osobní přístup Vám zaručí kvalitní zpracování vašeho obrazu, návrhu, zakázky. 

- obrazy, ilustrace, skicy, velkoplošné malby

- grafické návrhy - tiskoviny, loga, plakát, přebaly knih apod.

Cena: 400,-/hod.Nutné přihlásit nejpozději jeden den předem: vytvarno@seznam.cz, 773947484

Kurzovné, ceník, platby: klikněte zde

Prázdniny, státní svátky: 

v době prázdnin, státních svátků se kurzy nekonají. Dodržujeme stejný harmonogram prázdnin a svátků jako školy v plzeňském kraji. Počet hodin (lekcí) je stejný pro každé čtvrtletí nebo pololetí začátek a konec je vždy upraven tak, aby počet hodin odpovídal a předem je počítáno s prázdninami a státmi svátky. Konkrétní rozpis svátků a prázdnin vždy na aktuální období naleznete zde 

Jednotlivá období:

Nastoupit do kurzu můžete kdykoliv během roku. V případě, že účastník nastupuje do kurzu v průběhu čtvrtletí, bude mu cena upravena dle data nástupu a sdělena při předání přihlášky k vyplnění. Děti předškolního věku mají lekci hodinu a půl = 90minut., ostatní dvě hodiny =120minut. Aktuální rozpis svátků a prázdnin na školní rok naleznete zde

Čtvrtletí: I. čtvrtletí: říjen - prosinec , II. čtvrtletí: leden - březen, III. čtvrtletí: duben - červen

12 dvouhodinových lekcí za jedno čtvrtletí (24hodinx60minut)

Pololetí: I. pololetí: říjen - leden, II. pololetí: únor - červen

18 dvouhodinových lekcí za jedno pololetí (36hodinx60minut)

Celý rok: říjen - červen

36 dvouhodinových lekcí za celý rok (72hodinx60minut)

Jak se přihlásit:

přihlásit do kurzu: ZDE

mobil: 773 947 484      

e-mailem: vytvarno@seznam.cz

je možné se hlásit kdykoliv v průběhu roku. Přihlášku obdržíte na místě.

Novinky

AKTUALITY: COVID-19

Vládní nařízení, aktuality, náhrady lekcí

Letní příměstské tábory 2021

O letních prázdninách jsme rozšířili nabídku příměstských táborů. Vybírejte z pěti programů.

Školní rok 2020/2021

Školní rok 2019/2020 začínáme 21.9.2020. Naleznete zde přesný rozpis školního roku: začátek a konec pololetí, čtvrtletí, prázdniny, svátky...