/+420/ 773 947 484

Celoroční kurzy

Celoroční semestrální kurzy pro děti a dospělé.                   Vybírejte z naší nabídky. Jsme tu pro vás...

Popis lekcí, ceník, rozpis období, slevy a přihlášku naleznete pod tabulkou níže. Hodiny otevíráme dle obsazenosti a zájmu. Aktuálně jsou otevřeny tyto lekce:

Přihlašování na šk. rok 2020/21 spuštěno...  začínáme od 21.9.

  10.00 - 12.00 13.00-15.00 15.00 - 17.00 17.15 - 19.15 19.30 - 21.30
Po

 

děti 6-9 let

lektor: P. Bauer 

začátečníci dospělí + volná tvorba

lektor: P. Bauer

 dospělí + volná tvorba

lektor: P. Bauer

 dospělí + volná tvorba 

 lektor: P. Bauer

Út


 

 

děti 6-9 let

lektor: P. Bauer 

 

děti 10-15 let

lektor: P. Bauer

OBSAZENO

Odborné soukromé konzultace vašich    výtvarných prací  

lektor: Petr Bauer

St

 

 

 

děti 10-15 let

lektor: K.Soukupová

 

mladiství 16-18 let

lektor: J. Holenková

 
Čt    

 děti 6-9 let + 10-15let

 lektor: J. Holenková

dospělí + volná tvorba

lektor: J. Holenková

 

dospělí + volná tvorba

lektor: K. Soukupová

 

předškoláci 15:00-16:30

lektor: K. Soukupová

příprava na talentové zkoušky, pátek 17-19 hod

lektor: P. Bauer

 
           

 

 

 

Popis lekcí:

Všeobecné info: 1 dvouhodinová lekce týdně (120minut/jedna lekce) Postupně se seznamujete s tužkou, rudkou, uhlem, pastelem, temperou, akrylem a olejem. Od jednodužších po složitější a propracovanější témata. Vyberte si, který den v týdnu a v jakou hodinu chcete kurz navštěvovat vy nebo vaše děti. V případě, že se Vám nehodí žádný z nabízených termínů, rádi se přizpůsobíme a otevřeme další lekce. Abychom se Vám mohli plně věnovat, je počet účastníků v každé lekci omezen na 10 osob.

Koncepce kurzů:

čtvrtletí jsou rozdělena do jednotlivých tematických okruhů s možností výběru výtvarné techniky (tužka, perokresba, pastel, aqurel, rudka, uhel, tempera, akryl). Úroveň složitosti tématu je vždy určena dle zručnosti jednotlivce (dítě, začátečník, středně pokročilí, pokročilí). Zajištěn individuální přístup s každým jednotlivcem. Možnost výběru vlastního motivu k danému tématu. Témata:  1/ zátiší (základy komozice, malování různých povrchů-sklo, keramika, látka atd.., teorie zlatého řezu. 2/ krajinomalba - svět přírody (obloha, hory, kameny, moře, zrcadlení, vzdušná perspektiva, stromy, tvorba kompozice obrazu). 3/ základy perspetivy (zobrazení budov, městské scenérie, perspektiva v interiéru a exteriéru). 4/ Části lidského těla (malba rukou, částí obličeje, vlasy, realistické stvárnění portrétu, lebka, bista). 5/ Lidská postava (malba postavy, perspektivní zkratka lidského těla). 6/ Abstrakce (míchání barev, teorie barev, zákonitosti barevné kompozice, grafické vyjádření obrazu, malba na volné téma). 7/ Zvíře (malba zvířete), 8/ Květiny (malba květin, různé druhy květin i v kombanaci se zátiším). 9/ Kombinované techniky (na volné téma kombinace technik např. pastel+akvarel, technika lavírování atd....). 10/ Malba kopie obrazu starých mistrů.  

Přípravné kurzy k talentovým zkouškám na SŠ a VŠ:

Intenzivní příprava pro talentové zkoušky. Odbornost výuky probíhá dle školy, na kterou se hlásíte. Lekce jsou jednou týdně 2 hodiny po dobu tří měsíců. Velmi individuální příprava profesionálním malířem. Figurální kresba, malba a kresba zátiší, portrétní tvorba, kompozice, perspektiva, grafické vyjádření motivu, prostorové vyjádření, teorie zlatého řezu. Termíny: konec září - prosinec / leden-březen / duben-červen. Přesné datumy naleznete výše nebo Vám je rádi sdělíme. Ceník: viz.níže

Začátečníci dospělí:

Účastník získá praktické výtvarné znalosti a dovednosti, základy techniky kresby a malby, pespektivy, kompozice, prostorové a tvarové zobrazení, vlastnosti barev, malířských  technik, vnímání souvislostí.

Mírně pokročilí dospělí, pokročilí dospělí:

Volná i vedená tvorba, individuální přístup, rozšiřování výtvarných znalostí, dovedností a malířských technik.

Volná tvorba:

pokud vás baví a chcete malovat pouze svojí technikou (tužka, akryl, akvarel, pastel, olej, kombinované techniky atd...), je tento kurz určen právě vám. Můžete být začátečník nebo pokročilí. Témata si nosíte vlastní nebo dostanete na kurzu. Technika je na vás. Lektor se vám věnuje stejně jako v ostatních kurzech pouze si přinesete svoje "náčiní" a materiál (plátna, našepsované desky, barvy, štětce...) na který chcete pracovat a tvořit. Cena kurzu je tedy snížena o materiál (papír v ceně). V tomto kurzu se též naučíte zajímavě kombinovat různé výtvarné techniky, což obohají váš výtvarný projev.

Děti:

Kurzy pro předškoláky a děti školou povinné (rozpis dle věku najdete v tabulce výše). Děti se učí užívat výtvarné výrazové prostředky - linii, barvu, plochu, tvar, harmonii, kompozici atd., osvojují si základní výtvarné techniky - malbu, kresbu, grafiku, prostorovou tvorbu, rozvíjejí výtvarné myšlení, objevují vlastní tvůrčí schopnosti a možnosti sebevyjádření. Program, metody a styl výuky je přizpůsobený věku účastníků. Pro starší vhodné jako přípravka na výtvarné školy.

Odborné konzultace výtvarných prací:

Vytváříte obraz a nevíte jak dál? Nemůžete navštěvovat výtvarné kurzy? Nevíte, jak postupovat s návrhy nebo jakou zvolit techniku pro zpracování vašeho námětu? Lektor Vám při osobní konzultaci poradí jak postupovat dále.  Osobní přístup Vám zaručí kvalitní zpracování vašeho obrazu, návrhu, zakázky. 

- obrazy, ilustrace, skicy, velkoplošné malby

- grafické návrhy - tiskoviny, loga, plakát, přebaly knih apod.

Cena: 400,-/hod.Nutné přihlásit nejpozději jeden den předem: vytvarno@seznam.cz, 773947484

Kurzovné, ceník, platby: klikněte zde

Prázdniny, státní svátky: 

v době prázdnin, státních svátků se kurzy nekonají. Dodržujeme stejný harmonogram prázdnin a svátků jako školy v plzeňském kraji. Počet hodin (lekcí) je stejný pro každé čtvrtletí nebo pololetí začátek a konec je vždy upraven tak, aby počet hodin odpovídal a předem je počítáno s prázdninami a státmi svátky. Konkrétní rozpis svátků a prázdnin vždy na aktuální období naleznete zde 

Jednotlivá období:

Nastoupit do kurzu můžete kdykoliv během roku. V případě, že účastník nastupuje do kurzu v průběhu čtvrtletí, bude mu cena upravena dle data nástupu a sdělena při předání přihlášky k vyplnění. Děti předškolního věku mají lekci hodinu a půl = 90minut., ostatní dvě hodiny =120minut. Aktuální rozpis svátků a prázdnin na školní rok naleznete zde

Čtvrtletí: I. čtvrtletí: říjen - prosinec , II. čtvrtletí: leden - březen, III. čtvrtletí: duben - červen

12 dvouhodinových lekcí za jedno čtvrtletí (24hodinx60minut)

Pololetí: I. pololetí: říjen - leden, II. pololetí: únor - červen

18 dvouhodinových lekcí za jedno pololetí (36hodinx60minut)

Celý rok: říjen - červen

36 dvouhodinových lekcí za celý rok (72hodinx60minut)

Jak se přihlásit:

přihlásit do kurzu: ZDE

mobil: 773 947 484      

e-mailem: vytvarno@seznam.cz

je možné se hlásit kdykoliv v průběhu roku. Přihlášku obdržíte na místě.

Novinky

Školní rok 2020/2021

Školní rok 2019/2020 začínáme 21.9.2020. Naleznete zde přesný rozpis školního roku: začátek a konec pololetí, čtvrtletí, prázdniny, svátky...

Příprava na talentové zkoušky

Individuální příprava na talentové zkoušky začíná 25.9. 2020, pátky, 12 dvouhodinových lekcí (24x60minut), každý sudý pátek 17:00 - 19:00hod. a každý lichý pátek 18:15-20:15 hod.

Víkendové kurzy

Víkendové a jednodenní kurzy. Pestrá nabídka kurzů malování.